תה פינגאן.jpeg
אוהל מוגמר.jpeg

פעילות חווייתית באוהל אברהם!

אברהם אבינו מלמד אותנו את היסוד הגדול של הכנסת אורחים שבה פותחים את הבית לאנשים שעוברים ליד, לרעבים ולאנשים שונים מאיתנו.

מיזם פרויקט הקופסה מציע לבתי ספר פעילויות באוהל אברהם אבינו שבמשכנו ניתן לצקת מגוון רחב של פעילויות אותנטיות, תרבותיות ומוזיקליות.

כמו בכל שנה עמל צוות ההוראה במשך זמן רב על תכנון הפעלות לבתי ספר. במהלך שנת הלימודים העמוסה חשוב לספק לילדים לא רק כלים לימודיים וידע, אלא גם פעילויות מהנות ומרחיבות אופקים.

זו יכולה להיות הפסקה פעילה שבה מוצעות לילדים פעילויות מוזיקה בתוך אוהל אברהם, משחק חדר בריחה באוהל אברהם או אירוח קפה ותה לילדים.

כולנו יודעים שמוזיקה קצבית וטבעית תורמת יותר מכל להתפתחות החשיבה השכלית, ולכן מורים רבים מעדיפים לארגן פעילויות מוזיקליות כמו מעגלי תיפוף-חשבו כמה חוויתי זה יכול להיות כאשר מעבירים סדנה זו בתוך האוהל.

חדר בריחה באוהל אברהם אבינו:

 אנו בונים פעילויות של חדר בריחה הקשורים כולם לנושאים חינוכיים ושל מסורת 

הפעלות לבתי ספר – סוד התיפוף וניגון העוד:

אלה כמה סיבות טובות לשלב פעילות תיפוף כהפעלה לבית ספר:

  • רכישת מיומנות – התיפוף אינו רק פעילות מהנה, אלא גם מיומנות שיש לרכוש. צוות המוזיקאים המקצועי מלמד את הילדים את יסודות התיפוף וחושף בפניהם את יופיו של הכלי. לאחר הפעילות יהיו ילדים שירצו להמשיך ללמוד תיפוף באמצעות מורה פרטי או בלמידה עצמית.

  • חיבור אל הטבע – בימינו הילדים נחשפים אל המוסיקה בעיקר דרך אזניות המחוברות אל המחשב או אל המכשיר הסלולרי שלהם. התוף מאפשר להם להתנתק מהאלקטרוניקה ולהיחשף אל הצלילים הטבעיים של מערכת התופים המחברים אותם אל רשרוש העצים ואל קולות פלגי הנחל הניתזים על הסלעים.

  • פעילות מגבשת – אחת ממטרותיהן העיקריות של הפעלות לבתי ספר היא גיבוש הילדים. במסגרת פעילות גיבוש לומדים הילדים לעבוד יחדיו כצוות, ואין פעילות מגבשת יותר מלנסות ליצור יחד מקצב ייחודי באמצעות מעגל תופים.

  • להכיר עולמות שונים – התיפוף מאפשר לתלמידים להכיר תרבויות שונות שמקורן בארצות כמו אפריקה או הודו. בארצות אלה התוף הוא כלי נגינה מרכזי בטקסים והופעות, והוא מתמזג באופן מושלם עם הטבע הפראי של המקום.

 

אברהם הבטיח לאורחים לתת להם פת לחם אך נתן להם הרבה יותר. עד היום, זו מצווה גדולה להכניס אורחים ולארח אותם כמו שעשה אברהם.